Zapomenuté heslo do Windows 7

Pokud zapomenete heslo do systému Windows, je několik možností jak heslo změnit nebo vymazat.

Offline NT/2000/XP/Vista/7 Password changer

Pokud upřednostňujete příkazový řádek, nebo chceteli aplikaci použít pod Linuxovým systémem tak tato aplikace je pro vás ta pravá. Offline Password changer najdete na live CD Hirens 15.2, nebo její linuxovou verzi si můžete jako doplněk přidat distribuce SLAX.

NTPWedit

Program spustitelný pod Windows. Obecně se použije po nabootování z Live CD s PE windows.

Ruční postup

Tento postup, je uživatelsky nejsložitější. Pro nabootování použijete instalační DVD/USB disk. Hned na první obrazovce s rozložením klávesnice stiskneme SHIFT+F10. Tím se nám spustí příkazový řádek. Přejdeme do složky Windows a tam spustíme poznámkový blok. Provedeme to příkazy

..
 cd Windows
 notepad.exe

Klikneme na Soubor > Otevřít a proklikáme se do složky Windows\System32. Zde si necháme zobrazit všechny soubory. Najdeme program sethc a pomocí pravého tlačítka na myši jej  přejmenujeme na sethc2. Následně najdeme cmd a přejmenujeme jej na sethc.

Nebo to provedeme překopírováním souborů pomocí příkazů

copy c:\Windows\System32\sethc.exe c:\
copy c:\Windows\System32\cmd.exe c:\Windows\System32\sethc.exe

Ukončíme instalační program a restartujeme počítač. Až naběhne přihlašovací obrazovka 5x zmáčkneme klávesu shift. Tím se nám spustí příkazový řádek. V příkazovém řádku spustíme příkaz net user <nazev uzivatelskeho uctu> <heslo>.

Následně přejmenujeme zpět programy SETHC na CMD a SETHC2 na SETHC.

Pomohl Vám článek a chcete nás odměnit? Pošlete nám platbu přes paypal nebo na BTC peněženku 1bBr5iNS337NVzWjkvvH31bjmDvH4kfGb