Ukázky oprav

Servis notebooků

Nejčastěji se jedná o výměnu LCD panelů, zlomených pantů, polité klávesnice, přepájení či výměnu napájecího konektoru, ventilátorů případně výměny celého heatpipu. V nejhorších případech výměna celé základní desky případně reworking BGA čipu. U několika laptopů je provedena oprava vylomených pantů ze šasipomocí provrtání a sešroubování krytů. Jde o případy kdy výměna plastových krytů za nové byla nerentabilní.

Servis PC

Hardwarové závady u klasických, stolních PC se většinou řeší výměnou vadné komponenty. Pouze v několika speciálních případech se vyplatí oprava poškozené komponenty. Většinou jde o výměnu filtračních kondenzátorů na základní desce případně na grafické kartě.

Vyčištění PC a notebooků

Všechna zařízení, která jsou chlazená proudícím vzduchem se dříve nebo později zanesou prachem. Díky usazenému prachu se zvyšuje hlučnost počítače (vyšší otáčky ventilátorů) a zaroveň se sníží i proudění chladného vzduchu. Díky tomu může dojít až k přehřátí některých komponent. Nejčastěji CPU, grafické karty nebo chipsetu. Což má často za následek vypnutí nebo restart počítače. V galerii se můžete podívat jak takový zanesený počítač nebo notebook může vypadat.

Disassembly NTB

Fotografické návody jak rozebrat konkrétní typy notebooků. Další typy rozebrených NTB jsou v rubrice Servis notebooků.

Disassembly extrenal HDD

Fotografický návody jak rozebrat externí disky.

Ostatní pájení

Výměna konektorů flash disku, HDD, SMD chipy, firmware, kondenzátory atd.

Sestavení PC, WorkStation, FPC a serverů

Kusová výroba PC na míru, worstation, průmyslových PC a serverů.